Povratak

MOŽE LI BOLJE, 21 JUGAŠ – 21 MEDALJA (Banja Luka, 20. i 21. travnja, 2013.)

Čak 21 medalja za Plivački klub Jug na 4. Međunarodnom plivačkom mitingu “22. April” u Bosni i Hercegovini. Jugašice i jugaši su u na dvodnevnom natjecanju u Banja Luci osvojili šest zlatnih, sedam srebrenih i osam brončanih odličja. Na mitingu je nastupilo 413 plivačica i plivača iz 50 klubova i šest država (Austrija, Grčka, Hrvatska, Slovenija, Srbija i Bosna i Hercegovina).

Najuspješnije jugašice su Doris Radošević i Frane Miloslavić. Radošević najbolja u konkurenciji mlađih kadetkinja (2003. godine i mlađe) na 50 metara leđno, 50 slobodno i 100 slobodno dok je osvojila srebro na 100 metara leđno i 200 mješovito. Odlična i Frane Miloslavić koja je u kategoriji kadetkinja (2001. godine i mlađe) osvojila zlato na 200 mješovito i 400 slobodno, druga je na 100 prsno, 200 prsno i 400 mješovito.

Zlatom se okitila i mlađa kadetkinja Petra Čikato na 200 metara leđno, a brončana je na 50 metara leđno.

Paula Garbin se može pohvaliti drugim mjestom u kadetskom uzrastu na 400 slobodno, ali i broncama na 200 slobodno i 200 mješovito. Luka Kirigin je drugi na 50 prsno u konkurenciji mlađih kadeta.

Brončane medalje osvojili su Đino Fillipi (100 metara slobodno u mlađim kadetima), Duje Čamo (100 metara leđno u mlađim kadetima), Ivanela Marković (50 metara prsno u mlađim kadetkinjama), Nikol Đuho (100 metara prsno u kadetkinjama) i Marinela Marković (200 metara delfin u kategoriji kadetkinja.

Frane Miloslavić osvojila je drugo mjesto u ukupnom zbroju bodova u konkurenciji djevojčica od 11 do 12 godina, a Doris Radošević je treća u konkurenciji djevojčica do 10 godina.

Plivački klub Jug predstavljali su: Luka Kirigin, Đino Filippi, Filip Zalović, Duje Čamo, Luka Đurović, Mario Šurković, Pietro Kralj, Fran Gavran, Lukša Gavranić, Bartol Braica, Mihaela Đuho, Ana Lučić, Doris Radošević, Frane Miloslavić, Paula Garbin, Petra Čikato, Marinela Marković, Ivanela Marković, Nikol Đuho, Adriana Marinović i Marija Majić pod vodstvom trenera Boruta Petriča i Andreja Drobca.