Povratak

MLAĐI KADETI EKIPNI PRVACI DALMACIJE!

U Zadru je u subotu i nedjelju 20.06. i 01.07. održan Regionalno prvenstvo za dobne skupine na kojem je sudjelovalo 300 tinjak natjecatelja iz 10 klubova.

Na natjecanju je nastupilo ukupno 40 naših predstavnika, a natjecali su se u kategorijama kadeta i mlađih kadeta.

Natjecanje se bodovalo kao pojedinačno, a jedino je kategorija mlađih kadeta bodovana i u ekipnom poretku.

Naši mlađi kadeti ekipni su prvaci dalmacije!!! U ukupnom zbroju bodova muških i ženskih ekipa Jug je osvojio prvo mjesto ispred Grdelina i Mornara.

U muškoj konkurenciji naši mlađi kadeti uvjerljivo su osvojili naslov i tako postali prvaci su regije 1. Za taj uspjeh nagrađeni su pobjedničkim peharom.

Vlaho Nenadić šestorostruki je prvak, a Roko Zvone trostruki prvak Dalmacije. Vlaho je zlatni bio u disciplinama: 100l, 200l, 50p, 200k, 200mj, 50k, te srebrni: 100p 200p. Roko je osvojio: zlato: 100k,50d, 100d, srebro: 100l, te broncu: 200l, 200mj, 200p.

Maro Šušić koji je godinu dana mlađi 5 puta je vice prvak Dalmacije u disciplinama: 400mj, 200l, 100k, 200k, 50k.

Ivan Zeko dva puta bio je brončani u disciplinama 100p i 50p.

Štafete su tri puta bile najbolje u regiji, a nastupili su u sastavu:
4×50 slobodno: Roko Zvone, Maro Šušić, Maroje Lukić, Vlaho Nenadić
4×50 mješovito: Maro Šušić, Vlaho Nenadić, Roko zvone, Marko Vuletić
4×100 slobodno: Vlaho Nenadić, Roko Zvone, Marin Zeko, Maro Šušić
Također, jedan put bili su i brončani na 4×50 mješovito u sastavu: Maroje Lukić, Marin Zeko, Ivan Zeko, Marko Tevšić.

Bodove za klub u muškoj konkurenciji osvojili su:/abecednim redom/
Brač Lovro, Curić Luka, Gvozden Luka, Luetić Matija, Lukić Maroje, Miletić Filip, Nenadić Vlaho, Radošević Sandro,Stanković Lovro, Šušić Maro,Tevšić Marko,Tošović Bruno,Vuletić Marko, Zeko Ivan, Zeko Marin, Zvone Roko.

U mlađekadetskoj konkurenciji još su nastupili: Čurlin Marko, Jelčić Borna, Kekez Leon, Kristović Ivan, Marinović Karlo, Obradović Marko, Radonić Ivan.
U ženska konkurenciji Jugove mlađe kadetkinje zauzele su ekipno 6. mjesto.
Mara Moretti dva je puta vice prvakinja i dva puta brončana. Srebro je osvojila na: 200k i 400k , a broncu na: 50p i 50k.

Bodove za Jug u ženskoj konkurenciji osvojile su:
Damić Paula, Maleš Patricija, Moretti Mara, Rudinović Petra i.

Ukupno su Jugovi mlađi kadeti osvojili 29 medalja.

U kategoriji kadeta pojedinačne medalje za Jug osvojio je Marko Baletin koji je osvojio srebrna odličja u utrkama 100l i 100d, te brončana u disciplinama 100k i 200mj. Osim toga Marko je bio brončani u kategoriji mlađih juniora u disciplini 100l.

U štafetnoj utrci 4×100 mješovito mix Jugova štafeta u sastavu: Marko Baletin, Juraj Barčot, Antonia Šurković i Tonka Bušković osvojila je broncu u mlađe juniorskoj kategoriji.

U kategoriji kadeta još su nastupili: Brač Paulo, Damić Bruno, Filipović Elza, Lukšić Marta, Marković Matej, Miloslavić Paula, Pasković Nikola, Šarić Toni, Tolj Zoe, Tolj Zita.

Ukupno su na ovom natjecanju Jugaši osvojili 35 medalje od kojih 12 zlatnih, 11 srebrenih i 12 brončanih.

Na ovom natjecanju naši plivači i plivačice nastupili su pod vodstvom trenera Matiane Staničić i Ivana Bilića.

VELIKE ČESTITKE DJECI I TRENERIMA NA OSTVARENIM USPJESIMA!!! BRAVO!!!

Sljedeći vikend (07.-08.07.) naša najstarija ekipa nastupa u Podgorici na Otvorenom prevnstvu Crne gore.