Povratak

MARIU DRŽAVNI REKORD I TROSTRUKI NASLOV!!!

U Sisku se u petak i subotu 21. i 22.07. održalo Ljetno kadetsko prvenstvo Hrvatske. Pravo nastupa imali su samo oni plivači koji su tijekom sezone ostvarili norme. Nastupilo je 250 natjecatelja iz 31 kluba.

Naš klub predstavljalo je 7 natjecatelja: Katarina Matović, Katarina Nenadić, Antonia Ljuban, Ivana Maleš, Nicol Đuho, Mario Šurković i Noa Miletić.

Veliki uspjeh ostvario je Mario Šurković koji je postao državni rekorder, a uz to je osvojio trostruki naslov državnog prvaka!

Baš kao i na zimskom PH, Mario je postao prvak u disciplinama 100 i 200 leđno, te 100 slobodno. Tako je ovu sezonu zaključio s ukupno 6 naslova prvaka Hrvatske.

U Sisku je u disciplini 100 slobodno bio najbolji s vremenom 55.21, u disciplini 100 leđno pobjedio je s vremenom 1.00.99, a na 200 leđno s vremenom 2:12.50 što je novo vrijeme kadetskog državnog rekorda.

Na samom početku natjecanja dodjeljivane su nagrade za 10 najuspješnijih plivačica i plivača ovosezonskog Hps Mini Grand prix-a.

Mario Šurković zauzeo je 2. mjesto u ukupnom poretku sezone. Nagrađen je velikim poklon paketom s opremom reprezentacije, te nagradnim putovanjem u Budimpeštu na Svjetsko seniorsko prvenstvo! Mario će pod vodstvom Hps-a u Budimpešti boraviti od 25. do 28.07., a društvo će mu praviti pobjednik u muškoj konkurenciji Tin Mirjanić iz Primorja, te pobjednice u ženskoj konkurenciji Tesa Novak iz Olimpa i Nika Špehar iz Mladosti.

Čestitke Mariu na ovoj lijepoj nagradi koju je apsolutno zaslužio nakon toliko uloženog truda i izvrsnih rezultata koje je ostvario tijekom cijele sezone!

Osim tri zlatne medalje Šurkovića, naši su na Kadetskom prvenstvu Hrvatske ostvarili i sljedeće plasmane:
Antonia Ljuban je bila 10. na 100 slobodno, te 19. na 200 slobodno.

Katarina Matović u disciplini 400 slobodno bila je 10.,a na 100 delfin zauzela je 16. mjesto. U utrci 200 delfin zauzela je 10. mjesto, ali je diskvalificirana zbog preranog starta.

Noa Miletić u disciplini 100 slobodno završio je kao 13., a osim toga na 200 slobodno zauzeo je 16.mjesto.

Katarina Nenadić u disciplini 400 slobodno bila je 18., na 100 slobodno 27., dok je na 200 slobodno zauzela 30.mjesto.

Ivana Maleš u disciplini 100 leđno bila je 21., a na 200 leđno 26.

Nikol Đuho bila je 23. u disciplini 800 slobodno, 37.mjesto zauzela je na 200 slobodno, dok je u utrci 100 delfin bila 38.

Ženska štafeta 4×100mješovito u sastavu: Ivana Maleš, Katarina Nenadić, Katarina Matović, Antonia Ljuban plasirala se na 7.mjesto., a štafeta 4×100 slobodno u istom je sastavu bila 8.

U Sisku su naši plivači nastuplili pod vodstvom trenerice Matiane Staničić i trenera Frane Ćirka.

ČESTITKE CIJELO EKIPI NA NASTUPU, OSTVARENIM REZULTATIMA I DOSTOJNOM PREDSTAVLJANJU KLUBA I GRADA NA PRVENSTVU HRVATSKE!!!

Idući vikend plivače očekuju nas dva natjecanja. Starije dobne kategorije (mlađi juniori i juniori) nastupit će na prvenstvu Hrvatske za dobne skupine koje se održava u Zagrebu od 29.07. do 01.08., dok će najmlađi natjecatelji (početnici) u subotu 29.07. nastupiti na Regionalnom Prvenstvu (Plivaton) u Splitu.