Povratak

MARIO TROSTRUKI PRVAK HRVATSKE!

Na Prvenstvu Hrvatske za kadete kojem smo bili domaćini naš plivač Mario Šurković ostvario je veliki uspjeh osvojivši tri zlatne medalje u utrkama 100 i 200 leđno, te 100 slobodno. BRAVO MARIO!

U subotu i nedjelju 10. i 11. veljače u organizaciji našeg kluba na bazenu u Gružu održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za kadete. Kategorija kadeta obuhvaća muške rođene 2003. godine i mlađe (do 14 godina) i ženske rođene 2004. godine i mlađe (do 13 godina).

Pravo nastupa na prvenstvu imali su natjecatelji koji su od početka sezone isplivali norme koje je postavio plivački savez. Nastupilo je 200 natjecatelja iz 30 klubova.

Predstavljalo nas je ukupno 6 natjecatelja: Mario Šurković, Marko Baletin, Katarina Nenadić, Katarina Matović, Ivana Maleš i Antonia Ljuban.

Kao što je prethodno napisano, izniman uspjeh ostvario je Mario Šurković koji je postao trostruki kadetski prvak Hrvatske.

U jakoj konkurenciji najboljih hrvatskih kadeta bio je najbrži u utrkama 100 leđno s vremenom 58.99, 200 leđno s vremenom 2:09.28, te 100 slobodno s vremenom 53.65. Još je nastupio u utrci 200 mješovito u kojoj je bio 4. U svim utrkama isplivao je osobne rekorde.

I ostali naši plivači isplivavali su osobne rekorde, a najbolji plasman ostvarila je Katarina Matović koja je bila 9. u disciplinama 400 i 800 slobodno. Čestitke Marku, Katarini M., Katarini N., Antoniji i Ivani što su uopće isplivali zahtjevne norme i dobrim nastupima predstavljali Jug na PH.

Naša mješana muško-ženska štafeta 4×100 mješovito bila je 7., dok su ženske štafete 4×100 slobodno i 4×100 mješovito zauzele 8. i 9. mjesto.

U konkurenciji 30 klubova u ukupnom poretku naši plivači i plivačice zauzeli su solidno 10. mjesto u muškoj i u ženskoj konkurenciji.