Povratak

Tri zlata i dva srebra na Festivalu plivanja

Naši kadeti Mario Šurković i Marko Baletin nastupili su u subotu i nedjelju 08. i 09.04.2017. u Zagrebu na mitingu Festival plivanja.

Bila je to šesta ovosezonska postaja HPS-ova mini grand prixa. U konkurenciji 492 natjecatelja iz 25 klubova naši plivači osvojili su ukupno 5 medalja od kojih su tri zlatne i dvije srebrene.

Mario je osvojio tri zlata i srebro. Prvi je bio u disciplinama 400 slobodno te 100 i 200 leđno, a drugi na 200 mješovito. U zbroju vrijednosti rezultata iz četiri discipline Mario se plasirao na visoko drugo mjesto na ovom natjecanju, te je osvojio novih 20 grand prix bodova. U sezonskom poretku mini grand prixa Mario zauzima drugo mjesto, a do kraja sezone ostale su još dvije postaje: Sisak i Split.

Marko je imao odličan nastup, te je doplivao do srebra u disciplini 100 leđno. Još je nastupio u utrkama 200 leđno te 100 i 200 prsno.

U Zagrebu su nastupili pod vodstvom trenera Frane Ćirka.