Ml.kadeti i ml.kadetkinje Ekipni prvaci Dalmacije, ukupno 37 medalja

Izvrstan nastup imali su naši mladi  plivači U Splitu gdje se u subotu i nedjelju 02. i 03.07.2022 održalo Regionalno prvenstvo za Regiju 1 za kategorije ml.kadeta, kadeta, ml.juniora, juniora i seniora.

Nastupilo je ukupno 320 plivača i plivačica iz 11 dalmatinskih klubova.

PK Jug predstavljalo je ukupno 32 člana.

Jugaši su osvojili ukupno 37 medalja od kojih
🥇14 zlatnih, 🥈11 srebrenih , 🥉12 brončanih.

Po propozicijama natjecanja sve kategorije natjecale su se za pojedinačne plasmane, a za mlađe kadete i mlađe kadetkinje ovo je ujedno bilo i Ekipno prvenstvo Dalmacije.

Veliki uspjeh ostvarile su Jugovi mlađi kadeti i mlađe kadetkinje koji su odnijeli ukupne ekipne pobjede i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Veliki je to uspjeh koji ne pamtimo da li je ikada ostvaren u obje konkurencije.

Za to su naši mladi plivači nagrađeni peharima🏆🏆 za 1.mjesto posebno u muškoj i posebno u ženskoj konkurenciji.

U muškoj konkurenciji nastupili su: Lukša Pavić, Niko Franković, Luka Kalanj, Andro Sambrailo, Ivan Perović, Petar Vidak, Luka Puljizević, Ivan Boroje, Teo Đurić, Toni Vlašić, Vito Arapović i Borna Tomljanović.

Lukša Pavić je osvojio zlato 🥇 na 100, 200 i 400 kraul, srebro🥈 na 50 kraul te broncu🥉 100 delfin.

Luka Kalanj je osvojio srebro🥈 na 200 delfin i broncu 🥉na 400 mješovito.

Niko Franković je osvojio broncu🥉 na 50 prsno.

U ženskoj konkurenciji nastupile su: Ivana Puljić, Lea Perak, Mia Perak, Iva Glavinić, Gabriela Škrabo i Maris Ćuk.

Ivana Puljić je osvojila zlato 🥇na 100 i 400 kraul, srebri🥈 na 50 i 200 kraul te broncu 🥉na 200 mješovito.

Iva Glavinić je osvojila zlato🥇 na 400 mješovito i srebro🥈na 200 delfin.

Gabriela Škrabo je osvojila zlato🥇 na 200 delfin.

Lea Perak je osvojila srebro🥈na 100 delfin i broncu🥉na 50 delfin.

Mia Perak je osvojila broncu🥉 na 100 leđno.

Ženska štafeta u sastavu ( Puljić, L. Perak, M. Perak, Škrabo ) osvojila je zlato🥇 na 4×50 kraul te srebro🥈 na 4×50 mješovito.
Isto tako cure su na 4×100 kraul osvojile zlato🥇u sastavu ( Puljić, L. Perak, M. Perak, Glavinić).

Kadeti su nastupili u sastavu: Đivo Baletin, Damjan Di Leo i Ivan Franić a kadetkinje u sastavu : Maja Perak, Lara Šurković, Greta Validžić, Petra Smokvina i Marta Smokvina.

Lara Šurković je osvojila srebro🥈 na 100 kraul u kadetskoj i broncu🥉u mlađe juniorskoj konkurenciji.
Isto tako osvojila je i broncu🥉na 200 kraul.

Junior Juraj Barčot osvojio je 10 medalja. Na 200 leđno osvojio je dva zlata🥇 u apsolutnoj i juniorskoj kategoriji. U disciplinama 200 mješovito, 400 slobodno i 100 prsno osvojio je zlata u juniorskoj kategoriji i srebra u apsolutnoj 🥇🥈. Dok je na 200 slobodno bio srebreni u juniorima i brončani u apsolutnoj kategoriji🥈🥉.

Mlađa seniorka Rafaela Škrabo osvojila je broncu 🥉na 1500 slobodno u apsolutnoj kategoriji.

Bruno Tošović osvojio je broncu🥉 na 400 mješovito u kategoriji mlađih juniora.

Marko Tevšić osvojio je broncu🥉 na 50 prsno u kategoriji mlađih juniora.

Od starijih nastupli su još Tonka Bušković i Borna Jelčić.

Jugaši su u Splitu nastupili pod vodstvom trenera Nikole Bogdanovića, Matea Sentića i Andreja Drobca.

Čestitke svima na odličnim rezultatima i velikom uspjehu!!!!