Povratak

MALI MORNAR: 23 MEDALJE, NAJBOLJI MARO, VLAHO I MARA

Naši kadeti i mlađi kadeti nastupili su u subotu i nedjelju 02. i 03.06. u Splitu na Mini grand prix natjecanju „Mali mornar“. Nastupilo je ukupno 359 natjecatelja iz 18 klubova. Jug je predstavljalo 39 članova, a osvojili smo ukupno 23 medalje od kojih su 8 zlatnih, 9 srebrenih i 6 brončanih.

Najuspješniji naš predstavnik na ovom natjecanju bio je mlađi kadet Maro Šušić koji je u kategoriji D – 2007. godište osvojio čak 4 zlatne medalje. Zlata je osvojio u disciplinama 100 leđno, 200 mješovito, 200 leđno i 400 mješovito, te je zbrojem vrijednosti 4 rezultata odnio ukupnu pobjedu u D kategoriji za koju je nagrađen poklonima organizatora.

Podjednako uspiješan bio je mlađi kadet Vlaho Nenadić koji je osvojio 5 medalja u kategoriji C – 2006. godište. Zlata je osvojio u disciplinama 100 leđno, 800 slobodno, srebra u disciplinama 100 slobodno, 400 mješovito i broncu u disciplini 200 mješovito, te je zbrojem vrijednosti 4 rezultata odnio ukupnu pobjedu u C kategoriji za koju je nagrađen poklonima organizatora.

Mlađa kadetkinja Mara Moretti bila je najuspješnija ženska predstavnica osvojivši 4 medalje u kategoriji D – 2008. godište. Zlato je osvojila na 100 slobodno i srebra u disciplinama 200 mješovito, 100 i 200 prsno, te je i ona zbrojem vrijednosti 4 rezultata odnijela ukupnu pobjedu u D kategoriji za koju je nagrađena poklonima organizatora.

Marin Zeko bio je zlatni u disciplini 100 prsno i srebreni na 200 leđno u kat. D, Roko Zvone bio je srebreni na 100 delfin te brončani na 100 leđno i 400 mješovito u kat. C, Ivan Zeko doplivao je do srebrene medalje u disciplini 200 prsno u kat. C, Lovro Brač je osvojio broncu na 200 prsno u kat. D.
Kadet Juraj Barčot osvojio je srebro na 800 slobodno u kat. B – 2005. godište, dok je kadet Marko Baletin osvojio dvije bronce u kat. A – 2004. godište na 100 leđno i 400 mješovito te je osvojio novih 5 bodova za sezonski Mini GP poredak.

Osim laureata, bilo je tu još puno jako dobrih nastupa naših predstavnika te im svima čestitamo.

Norme za ljetno kadetsko prvenstvo Hrvatske u Splitu su otplivali: Tonka Bušković, Antonia Šurković, Elza Filipović, Juraj Barčot dok je Marko Baletin potvrdio svoj nastup na PH.

Osim već spomenutih plivača u Splitu su nastupili:

Patricia Maleš, Petra Rudinović, Zita Tolj, Paula Miloslavić, Marta Lukšić, Zoe Tolj, Leon Kekez, Marko Obradović, Matija Luetić, Ivan Kristović, Ivan Radonić, Lukša Krstulović, Marko Čurlin, Luka Gvozden, Lovro Stanković, Luka Curić, Karlo Marinović, Bruno Tošović, Filip Miletić, Marko Vuletić, Sandro Radošević, Marko Tevšić, Maroje Lukić, Bruno Damić, Toni Šarić. Matej Marković, Nikola Pasković.

Jugaši su u Splitu nastupili pod vodstvom trenera: Matijane Staničić i Andreja Drobca.

Sljedeće natjecanje najmlađe Jugaše očekuje u subotu 16.06. kada će se na bazenu u Gružu održati Pokazno natjecanje Jugove plivačke škole na kojem će nastupiti 200-tinjak članova.