Povratak

Jugaši se vratili iz Splita (Regionalno prvenstvo RH) sa 37 medalja (11 zlatnih, 17 srebrenih i 9 brončanih)

U Splitu je od petka do nedjelje održano prvenstvo Regije 1. za kategorije kadeta, ml. juniora, juniora, i seniora na kojemu je nastupilo ukupno 11 klubova sa 253 plivača. PK Jug predstavljalo je ukupno 27 natjecatelja od kojih 9 muških i 18 ženskih. Osvojili su ukupno 37 medalja od kojih 11 zlatnih, 17 srebrenih i 9 brončanih.

Najuspješniji muški predstavnik je MICHAEL BRASSARD sa zlatom i dva srebra u kadetskoj konkurenciji.
Mlađi junior ĐIVO MATOVIĆ osvojio je dvije bronce, a kadet MARIO ŠURKOVIĆ (ulazno godište kadeta) osvojio je srebro i broncu.
Muška kadetska štafeta ŠURKOVIĆ, DUŽDEVIĆ, BRASSARD, ČAMO osvajala je medalje u svim utrkama. Zlatni su bili na 4×50, 4×100 i 4x200k, a srebreni na 4×50 i 4×100 mj. Na 4x200k bili su 2. u ml.juniorskoj i 3. u juniorskoj kategoriji.

Od plivačica najuspješnija je bila juniorka FRANE MILOSLAVIĆ koja je osvojila 5 pojedinačnih medalja: 1 zlato, 3 srebra i 1 broncu. Najbolja je bila na 400 slobodno.
Zlatom se okitila i kadetkinja KATARINA MATOVIĆ na 800k, a još je bila 3. na 200d.
IVANA MALEŠ osvojila je dva srebra i to na 50 i 200l.
ADRIANA MARINOVIĆ bila je srebrena u trci 100d u mlađejuniorskom uzrastu.
Ženske kadetske štafete(MALEŠ, NENADIĆ, ĐUHO, MATOVIĆ, LJUBAN) bile su najbolje u svim disciplinama: 4×50, 4×100, 4x200k, te 4×50 i 4x100mj. Ženske mlađejuniorske štefete (FILIPOVIĆ, RADOŠEVIĆ, HAPAN, MARINOVIĆ) bile su tri puta druge i jednom treće.
Ženska juniorska štafeta(MILOSLAVIĆ, VIOLIĆ, LUČIĆ, MARINOVIĆ) 4x50mj bila je druga u juniorskoj i treća u općoj kategoriji.

Sa plivačicama i plivačima su bili njihovi treneri Andrej Drobac, Joško Turk i Ivan Bilić. U subotu se priključila timu i Klara Šiljeg po prvi put od kako se vratila u “staro jato”