Povratak

VELIKI USPJEH U RIJECI, UKUPNO 19 MEDALJA!!!!!

Tanja Šmid je posljednjeg dana prvenstva Hrvatske u plivanju u 50-metarskom bazenu, koje se od četvrtka, 21. do nedjelje, 24. ožujka održalo u Rijeci, doplivala očekivano do zlata na 200 prsno. Slovenska reprezentativka, članica Juga bila je uvjerljiva s vremenom 2:32.31.

Medalju, i to brončanu, u konkurenciji mlađih juniorki u disciplini 100 metara slobodno osvojila je ove nedjelje Vicencia Violić s vremenom 1:01.97. Violić je bila nadomak medalje u konkurenciji mlađih juniorki u disciplini 100 metara leđno u kojoj je zauzela četvrto mjesto. Bronca joj je izmakla za 33 stotinke sekunde.

Juniorka Žana Manenica je na 100 metara slobodno bila četvrta s vremenom 1:00.40, a u disciplini 50 leptir peta s vremenom 30.95, Maro Violić je u konkurenciji juniora na 100 metara slobodno bio četvrti (53.15), 16 stotinki sekunde mu je pobjegla bronca. Četvrti je bio na 100 slobodno u konkurenciji mlađih juniora Mihael Vidojević s vremenom 54.66 (38 stotinki sekunde je zaostao za brončanim)…

U nedjelju prijepodne je kadetkinja Frane Miloslavić bila najbolja na 200 prsno te štafeta kadetkinja 4 puta 100 mješovito. Tada je Paula Garbin bila četvrta na 400 mješovito u disciplini u kojoj je najbolje vrijeme imala Frane Miloslavić, ali je diskvalificirana zbog lošeg starta.

Plivački klub Jug u Rijeci je osvojio ukupno 19 medalja od čega 10 zlatnih, 2 srebrne te 7 brončanih medalja.