Povratak

25 medalja i 2 rekorda na Prvenstvu Hrvatske

Od četvrtka 14.12. do nedjelje 17.12. u Rijeci se održalo Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine seniora, juniora i ml.juniora na kojem je nastupilo oko 420 sudionika iz 40-ak klubova.

Naši predstavnici ostvarili su iznimne rezultate osvojivši ukupno 25 medalja od kojih 9 zlatnih, 7 srebrenih i 9 brončanih.

Najuspješniji predstavnik bio je junior Juraj Barčot koji je osvojio čak 12 medalja od kojih 9 zlatnih, 2 srebrene i 1 brončanu. Osvajao je medalje u uzrastima juniora, ml.seniora i seniora i to u svim disciplinama u kojima je nastupio: 200 leđno, 200 prsno, 200 mješovito i 400 mješovito. Fantastičan uspjeh ostvario je u disciplini 400 mješovito u kojoj je postao seniorski prvak Hrvatske te postavio novi apsolutni, ml.seniorski i juniorski rekord Hrvatske: 4:13.77.

U disciplini 200 mješovito također je postao seniorski prvak postavivši novi juniorski rekord s rezultatom 1:59.49.

Sjajna je bila ml.juniorka Lara Šurković koja je osvojila također 12 medalja od kojih 5 srebrenih i 7 brončanih. Lara je osvajala medalje u kategorijama ml.juniorki, juniorki, ml.seniorki i seniorki u disciplinama 50 slobodno, 100 slobodno, 50 leđno, 200 leđno, te 50 delfin. Najvrijednije rezultate isplivala je na dionicama 50 i 100 slobodno u kojima je imala preko 700 Fina bodova i sukladno tome izborila je status juniorske reprezentativke Hrvatske.

Medalju za Jug na PH osvojio je i ml.senior Andrej Stojanovski. Bio je brončani u disciplini 50 leđno s novim osobnim rekordom. Andrej je nastupio i u seniorskim A finalima na 50 leđno i 200 prsno.