Povratak

Kadeti i mlađi kadeti nose 40 medalja s Korčule

Ukupno 43 člana našeg kluba nastupilo je na Regionalnom prvenstvu (Dalmacija) koje se održalo u subotu i nedjelju 27.i 28.01.2018. na Korčuli. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 10 klubova s 268 plivača i plivačica.

Predstavljao nas je 31 plivač i 12 plivačica, a sa Korčule smo se vratili s ukupno 40 medalje od kojih je 18 zlatnih, 12 srebrenih i 10 brončanih.

Peterostruki mlađe kadetski prvak Dalmacije postao je Vlaho Nenadić, trostruki mlađe kadetski prvak postao je Maro Šušić (iako je godinu mlađi), po jednu titulu u istoj kategori su osvojili Ivan Zeko i Roko Zvone. Kod plivačica trostruka mlađe kadetska prvakinja je postala Katarina Benić.
U kategoriji kadeta dvostruki prvak Dalmacije je Marko Baletin.
Najbolje u regiji bile su i muške mlađe kadetske štafete 4×50 slobodno (Nenadić, Marin Zeko, Šušić, Zvone), 4×50 mješovito (Nenadić, Ivan Zeko, Zvone, Šušić) i 4×100 slobodno (Nenadić, Marin Zeko, Šušić, Zvone).

U kategoriji kadeta nastupili su: Marko Baletin, Nikola Benić, Juraj Barčot, Paulo Brač, Andrija Cetinić, Bruno Damić, Matej Marković, Maroje Purin, Toni Šarić, Tonka Bušković, Elza Filipović, Marta Lukšić, Paula Miloslavić, Zita Tolj, Antonia Šurković i Zoe Tolj.

Najuspješnij kadet bio je Marko Baletin koji je osvojio ukupno 3 odličja od kojih 2 zlata (100 prsno, 100 leđno) i broncu (200 slobodno).

U kategoriji mlađih kadeta nastupili su: Luka Curić, Marko Čurlin, Lovro Brač, Luka Gvozden, Borna Jelčić, Ivan Kristović, Lukša Krstulović, Matija Luetić, Maroje Lukić, Karlo Marinović, Filip Miletić, Vlaho Nenadić, Ivan Radonić, Sandro Radošević, Lovro Stanković, Maro Šušić, Marko Tevšić, Bruno Tošović, Marko Vuletić, Ivan Zeko, Marin Zeko, Roko Zvone, Katarina Benić, Paula Damić, Patricia Maleš, Mara Moretti, Petra Rudinović.

Najuspješniji mlađi kadet bio je Vlaho Nenadić koji je osvojio ukupno 6 medalja. Bio je zlatni u disciplinama 400 slobodno, 200 leđno, 100 mješovito, 200 slobodno, 100 leđno te srebreni u disciplini 200 prsno.

Maro Šušić je doplivao do 5 medalja u konkurenciji sa godinu dana starijima. Zlatni je bio u disciplinama 200 mješovito, 100 slobodno, 50 slobodno te srebreni u disciplinama 200 leđno i 200 slobodno.

Ivan Zeko osvojio je 4 medalje. Zlato na 100 prsno, srebro na 50 prsno i 400 mješovito te broncu na 200 mješovito.

Roko Zvone također je osvojio 4 medalje. Zlato na 400 mješovito, srebro na 100 mješovito te broncu na 200 leđno i 50 leptir.

Od djevojaka najuspješnija mlađa kadetkinja bila je Katarina Benić koja je osvojila 6 medalja. Bila je zlatna na 50 leptir, 50 slobodno, 100 delfin te srebrena na 400 slobodno, 100 slobodno, 100 mješovito.

Mara Moretti osvojila je 6 medalja i to plivajući s godinu dana starijima. Bila je srebrena na 50 slobodno te brončana u disciplinama 400 slobodno, 50 delfin, 100 slobodno, 100 mješovito, 50 prsno.

Muške mlađe kadetske štafete 4×50 slobodno (Nenadić, Marin Zeko, Šušić, Zvone), 4×100 slobodno (Nenadić, Marin Zeko, Šušić, Zvone) i 4×50 mješovito (Nenadić, Ivan Zeko, Zvone, Šušić) bile su zlatne.

Ženske mlađe kadetske štafete 4×50 slobodno (Benić, Rudinović, Damić, Moretti), 4×100 slobodno (Benić, Rudinović, Maleš, Moretti) bile su srebrene, a stafeta 4x50mješovito(Benić, Rudinović, Maleš, Moretti) brončana.

Ukupno je 6 naših plivača uspjelo isplivati norme za predstojeće Kadetsko prvenstvo Hrvatske koje će se 10. i 11. 02. održati u Zadru. Boje kluba branit će kadeti Marko Baletin, Juraj Barčot, Antonia Šurković, Tonka Bušković te mlađi kadeti Vlaho Nenadić i Ivan Zeko.

Na natjecanju su uz plivače bili i njihovi treneri Matiana Staničić, Ivan Bilić i Andrej Drobac.

Svim našim plivačima čestitamo na odličnim rezultatima i uzornom ponašanju.

Bravo jugaši !!!

Čestitali bi i domaćinima plivačkom klubu KPK na odličnoj organizaciji i domaćinstvu svog prvog regionalnog prvenstva.