Povratak

Jadran GP: 21 medalja i državni rekord Nenadića

Prvi nastup u novoj sezoni upisali su i naši plivači i plivačice starijih uzrasnih kategorija: seniori, juniori i ml.juniori.

U Splitu se u subotu i nedjelju 22. i 23.10.2022. održao Jadran grand prix koji je okupio više od 300 natjecatelja.

Naš klub predstavljalo je 12 članova pod vodstvom 2 trenera.

Osvojili smo ukupno 21 medalju od kojih 8 zlatnih, 7 srebrenih i 6 brončanih. Medalje je osvajalo ukupno 5 naših predstavnika: Vlaho Nenadić (8), Juraj Barčot (7), Lara Šurković (3), Michel Brassard (2), Maja Perak (1).

Veliki uspjeh ostvario je Vlaho Nenadić koji je postavio novi ml.juniorski državni rekord u disciplini 200 slobodno s rezultatom 1:48.30. Također, Vlaho je u ukupnom poretku natjecanja dobivenim u zbroju dva rezultata iz dva natjecateljska dana zauzeo visoko 3. mjesto u seniorskoj konkurenciji, te je novčano nagrađen.

U nastavku izvještaj po danima:

Jako uspješan bio je prvi dan Jadran grand prixa u Splitu. Čak 5 naših osvajalo je medalje, a osvojili smo ih ukupno 12, od kojih čak 5 zlata, 4 srebra i 3 bronce!!!
Vlaho Nenadić seniorsko i juniorsko zlato 100 slobodno, te juniorsko srebro 400 slobodno.
Juraj Barčot juniorsko zlato i seniorsko srebro 400 mješovito, te juniorsko zlato 100 mješovito.
Lara Šurković ml.juniorsko zlato, seniorska bronca, juniorska bronca 50 slobodno.
Michel Brassard seniorsko srebro 200 delfin.
Maja Perak ml.juniorsko srebro 50 slobodno.
Odlični rezultati i drugog dana Jadran GP-a.
Osvojili smo ukupno 9 medalja od kojih 3 zlata, 3 srebra i 3 bronce.
Vlaho Nenadić 200 slobodno juniorsko zlato, seniorska bronca i novi ml.juniorski rekord RH, te 1500 slobodno juniorsko zlato i seniorsko srebro.
Juraj Barčot 200 mješovito juniorsko zlato i seniorska bronca, a 200 leđno juniorsko srebro.
Michel Brassard 100 delfin seniorska bronca.
Lara Šurković 100 slobodno ml.juniorsko srebro.
U ukupnom seniorskom poretku u zbroju najvrijednih rezultata Vlaho Nenadić zauzeo je 3. mjesto i osvojio novčanu nagradu.
U Splitu su nas predstavljali i: Tonka Bušković, Paula Damić, Lovro Brač, Marko Tevšić, Ivan Franić, Luka Gverović, Damjan Di Leo.
Naši plivači u Splitu su nastupili pod vodstvom trenera Frane Ćirka i Andreja Drobca.