Povratak

Čak 57 medalja na Regionalnom u Zadru

U subotu i nedjelju 03. i 04.12.2022.  u Zadru se održalo Regionalno prvenstvo dobnih kategorija Regije 1(Dalmacija). Nastupilo je ukupno 12 klubova, te ukupno oko 200 natjecatelja. Naš klub predstavljalo je 16 plivačica i plivača.
Osvojili smo ukupno čak 57 medalja od kojih je 25 zlatnih, 11 srebrenih i 21 brončana!!!
U nastavku izvještaj po danima:
1.DAN SUBOTA:
Nakon prvog dijela osvojene su 23 medalje od toga 9 zlatnih, 5 srebrenih i 9 brončanih.
👉 Vlaho Nenadić je osvojio 4 zlata i to na 100m slobodno u seniorskoj, juniorskoj i mlađe juniorskoj kategoriji te na 200 leđno u mlađe juniorskoj kat.
👉 Lara Šurković osvojila je 6 medalja i to 3 zlata na 100m slobodno u seniorskoj, juniorskoj i mlađe juniorskoj kategoriji te 3 bronce na 200m leđno u istim kategorijama.
👉 Michel Brassard osvojio je zlato na 200m delfin u seniorskoj kategoriji.
👉 Juraj Barčot osvojio je 4 medalje i to 2 na 100m mješovito srebro u seniorskoj kategoriji i zlato u juniorskoj kategoriji te 2 bronce na 200m leđno u seniorskoj i juniorskoj kategoriji.
👉 Marko Baletin osvojio je 3 srebra i to na 100m slobodno u seniorskoj i juniorskoj kategoriji, te na 100m mješovito u juniorskoj kategoriji.
👉 Maja Perak osvojila je broncu na 100m slobodno u mlađe juniorskoj kategoriji.
👉 Ženska juniorska štafeta 4x50m slobodno u sastavu Lara Šurković, Maja Perak, Antonia Šurković i Tonka Bušković osvojila je 2 bronce u seniorskoj i juniorskoj kategoriji.
👉 Muška mlađe juniorska štafeta 4x200m slobodno u sastavu Bruno Tošović, Đivo Baletin, Lovro Brać i Marko Tevšić osvojila je srebro u mlade juniorskoj i broncu u juniorskoj kategoriji.
2.DAN NEDJELJA:
Nakon drugog i trećeg dijela Regionalnog prvenstva u nedjelju osvojene su još: 34 medalje i to 16 zlatnih, 6 srebrenih i 12 brončanih.
👉 Vlaho Nenadić je osvojio 9 medalja, od toga 8 zlata i 1 srebro.
Zlata je osvajao na 400m slobodno i 200m slobodno u kategorijama seniora, juniora i mlađih juniora te na 50m slobodno u kategoriji juniora i mlađih juniora dok je u kategoriji seniora bio srebreni.
👉 Juraj Barčot je osvojio 7 medalja, od toga 4 zlata u disciplinama 200m i 400m mješovito u kategorijama seniora i juniora. 2 srebra je osvojio na 100m prsno u kategoriji seniora i juniora i broncu na 100m delfin u kategoriji juniora.
👉 Michel Brassard osvojio je zlato na 100m delfin i broncu na 50m delfin u kategoriji seniora.
👉 Marko Baletin osvojio je 2 srebra na 100m i 50m delfin u kategoriji juniora.
👉 Antonia Šurković osvojila je 2 zlata na 50m leđno u kategoriji seniorki i juniorki.
👉 Tonka Bušković osvojila je 4 bronce na 400m i 800m slobodno u kategoriji seniorki i juniorki.
👉 Lara Šurković osvojila je broncu na 100m delfin u kategoriji mlađih juniorki, te na 50m leđno 2 bronce u kategoriji seniorki i juniorki a srebro u mlađim juniorkama.
👉 Maja Perak osvojila je broncu na 800m slobodno u kategoriji mlađih juniorki.
👉 Muška seniorska štafeta 4x100m mjesovito u sastavu Marko Baletin, Juraj Barčot, Michel Brassard i Vlaho Nenadić osvojila je zlato.
👉 Ženska juniorska štafeta 4x100m slobodno u sastavu Tonka Bušković, Lara Šurković, Antonia Šurković i Maja Perak osvojila je broncu u kategoriji seniorki i juniorki.
👉 Osim gore navedenih u Zadru su jos uspješno nastupili Bruno Tošović, Lovro Brać, Marko Tevšić, Đivo Baletin, Damjan Di Leo, Luka Gverović, Ivan Franić i Paula Damić pod vodstvom trenera Andreja Drobca.
Čestitamo svima na uzornom ponašanju i odličnom plivanju.