Povratak

7 medalja i norma za EJP u Zagrebu na Arena kupu

Naši seniori, juniori i ml.juniori u subotu i nedjelju 09. i 10.03.2024. nastupili su u Zagrebu na mitingu “Arena open” na kojem je sudjelujovalo oko 450 natjecatelja. Naš klub predstavljalo je 8 plivača i plivačica. Osvojili smo ukupno 7 medalja od kojih 3 zlata, 3 srebra i 1 broncu. U nastavku izvještaj pod danima.

50 slobodno ml.juniorsko zlato

U A finalu na 200 mješovito nastupio je Andrej Stojanovski, a u B finalu na 200 slobodno nastupio je Bruno Tošović.

Na natjecanju su u jutarnjim kvalifikacijama nastupili i: Maja Perak, Đivo Baletin i Ivan Franić.

Drugog dana Arena kupa u Zagrebu naši su osvojili nove 3 medalje, a Vlaho Nenadić isplivao je 2 norme za Europsko juniorsko prvenstvo u disciplini 100 slobodno s vremenom 50.87 (norma 51.72) i 50 slobodno 23.43 (norma 23.50)

Osvajači medalja drugog dana:

Andrej Stojanovski

200 prsno seniorska bronca

100 slobodno juniorsko zlato

100 slobodno ml.juniorsko zlato. U A finalu je nastupio i Juraj Barčot na 400 mješovito, te zauzeo 5.mjesto.

Natjecanje smo zaključili s ukupno 7 medalja od kojih 3 zlata, 3 srebra i 1 broncom.

Naši plivači nastupili su pod vodstvom trenera Frane Ćirka i Andreja Drobca.