Povratak

16 MEDALJA NA PLIVATONU

U nedjelju 13.03.2016. bili smo domaćini Plivatona- Prvenstva Dalmacije za kategoriju početnika.

Nastupilo je 206 natjecatelja iz ukupno 9 klubova: Poška, Mornara, Jadrana, Grdelina, Jadere, Zadra, Šibenika, Korčulanskog plivačkog kluba i Juga.

Natjecanje se održalo u 25m bazenu, a plivale su se discipline: 100 mješovito, 25 leđno, 25 prsno, 25 slobodno, 25 delfin i štafete 4×50 slobodno.

Naš klub predstavljalo je 59 članova, a nekima je to bio prvi službeni nastup na plivačkom natjecanju.

Osvojili smo ukupno 16 medalja, od kojih 8 zlatnih, 5 srebrenih i 3 brončane.

U muškoj konkurenciji Jugaši su bili na postolju u svim disciplinama natjecanja. Vlaho Nenadić bio je najuspješniji Jugaš, a osvojio je dva zlata (25 leđno i 25 slobodno), te srebro (100 mješovito).
Ivan Zeko okitio se s dvije zlatne medalje (25 prsno i 25 delfin). Maro Šušić bio je zlatni na 100 mješovito i srebreni na 25 leđno. Bruno Đuho osvojio je tri bronce (100 mješovito, 25 prsno, 25 delfin). Muška štafeta 4×50 slobodno JUG 1 bila je uvjerljivo najbolja, a nastupili su: Bruno Đuho, Maro Šušić, Roko Zvone i Vlaho Nenadić. Štafeta JUG 2 plasirala se na drugo mjesto, a nastupili su: Sandro Radošević, Marin Zeko, Stjepan Brajović i Ivan Zeko.

U ženskoj konkurenciji najuspješnija predstavnica Juga bila je Katarina Benić s dva zlata (25 prsno,25 delfin) i jednim srebrom (100 mješovito). Ženska štafeta 4×50 slobodno osvojila je drugo mjesto, a nastupile su: Katarina Benić, Petra Rudinović, Viktorija Bratičević i Mara Moretti.

Osim osvajača medalja nastupili su:Paula Damić, Mara Franić, Antea Gugić, Dora Lučić, Patricija Maleš, Nika Ogresta, Nina Perušina, Marino Avramović, Ivan Babić, Đivo Baletin, Orsat Bjelovučić, Roko Bogdanović, Josip Brautović, Lovro Brać, Luka Curić, Marko Gunjina, Luka Gverović, Antun Kralj, Ivan Kristović, Lukša Krstulović, Šimun Kusić, Luka Lonza, Antonio Lučić, Tibor Malkić, Karlo Marinović, Filip Miletić, Matej Miletić, Ante Miličević, , Mateo Milković, Mauro Moretić, Ivan Muhoberac, Marko Obradović, Frano Pavlić, Petar Prkačin, Pasko Prnjat, Ivan Radonić, Đivo Saltarić, Tino Savinović, Roko Sindik, Luka Skopljaković, Lovro Stanković, Marko Tevšić, Bruno Tošović, Nikola Tršić, Marko Vuletić, Lovro Zvone, Antoan Špilar, Luka Ćorak i Roko ćorak.

Rezultate Plivatona prenijeli su i portali, a galerije slika može se vidjeti na: